З 15 вересня у Бориславі тривають польові роботи з відбору проб повітря, ґрунту та води для проведення аналізу в лабораторіях. Це стало можливим після підписання відповідної угоди між Бориславською міською радою, ПАТ «Укрнафта» та ТОВ «Ламор Юкрейн», повідомляють у пресслужбі мерії.
Упродовж тижня проби повітря взяли в усіх районах міста,сьогодні – у центральній частині. Зразки води відібрали в усіх річках, озерах та вибірково із криниць. Проби ґрунту – з усієї території міста, особливо з тих ділянок, де розташовані об’єкти нафтовидобутку. Такі роботи триватимуть ще близько двох днів.
Далі всі зразки відправлять до лабораторії у Польщі, а після результатів досліджень профільні спеціалісти проведуть опис та нададуть заключні висновки.
До слова, моніторинг здійснюється коштом ПАТ «Укрнафта», а отриманий за підсумками роботи документ буде фундаментальним не тільки для залученням фінансового ресурсу з різних екологічних фондів, а й дасть чітке розуміння реальної ситуації з екологією в Бориславі за наслідками тривалого нафтовидобутку.