Порвоо, Фінляндія, 31 березня – Lamor Corporation і російський нафтовий гігант компанія «Роснефть» в рамках Міжнародного арктичного форуму «Арктика – територія діалогу» в м. Архангельськ, Росія, підписали Угоду про основні принципи розвитку співпраці. Компанії вивчатимуть перспективи розміщення в Росії виробництва техніки і обладнання для ліквідації аварійних розливів нафти (ЛАРН) в арктичних регіонах. Передбачається, що рівень розміщення виробництва до 2025 року складе не менше 70%, при цьому обладнання будуть виготовляти на одному з суднобудівних підприємств,створених за участю компанії «Роснефть». Сторони розглянуть можливість спільного виробництва спеціалізованих суден, обладнання для збору нафтопродуктів з поверхні води і ґрунту, бонових загороджень, а також іншої техніки і комплектуючих. «Ми дуже раді, що з`являється можливість ще тісніше співпрацювати з нашим давнім партнером – компанією «Роснефть». Наша компанія постачала обладнання ЛАРН на видобувні активи «Роснефть» упродовж останніх 20 років», – повідомив Фред Ларсен, генеральний директор компанії Lamor Corporation.

«У Росії протягом 18 років діють сервісні центри Lamor з обслуговування та ремонту обладнання ЛАРН на базі компаній ТОВ «Екошельф» (Сахалін) і ТОВ «Екошельф-Балтика» (Санкт-Петербург). Організація спільного виробництва з компанією «Роснефть» виведе нас на російському ринку на новий рівень», – зазначив Ларсен.

«Роснефть» – найбільша ліцензована компанія, що працює на континентальному шельфі Російської Федерації: компанія має 55 ліцензій (28 з них стосуються Арктичного шельфу) загальною площею понад 1 млн кв. км. Основний принцип операційної діяльності компанії – збереження сприятливого стану навколишнього середовища і біологічного різноманіття морських екосистем. Проведенню розвідувальних геологічних робіт компанії передує серія детальних досліджень стану навколишнього середовища: погоди, льодів, їх руху, особливостей стану фауни. Підхід компанії «Роснефть» до питання екологічної безпеки системний і спрямований, насамперед, на попередження позаштатних ситуацій.

Відповідно до Угоди Lamor Corporation і «Роснефть» планують налагодити спільне виробництво обладнання як для проектів компанії «Роснефть», так і для сторонніх компаній-замовників.

Додаткова інформація:

Фред Ларсен, президент Lamor Corporation, fred.larsen@lamor.com, тел: +359 400 906 311, www.lamor.com

Управління інформаційної політики ПАТ «НК «Роснефть»
Тел: +7 499 517 8897, www.rosneft.com